Грабежите на апаратаменти в Младост

Дискусии и предложения за решаване на проблемите на района.

Грабежите на апаратаменти в Младост

Мнениеот gnevnata » 08 Апр 2009, 22:11

Здравейте на всички!
Откривам тази тема, защото както всички знаем апартаментите в нашия китен квартал Младост напоследък са обект на доста грабежи от добре изпечени апаши. Имам чувството, че са станали все по-нагли, абсолютно безкрупулни и все по-добре подготвени. Ми тези хора нямат спирка, правят безподобни поразии, никакви врати и ключалки не могат да ги спрат и бога ми нямам идея как ги отключват, а проблемът е, че няма и на кой да се оплачеш. Викаш съответните органи, които имат около 15 мин. престой в жилището ви, поразхождат се малко, пипнат туктам и вдигайки рамене ти казват:" ами те, ако решат да влязат, си влизат". Ами то това на мен ми е ясно, ама айде вземете мерки...Пишеш жалби като идиот и то в момент, в който ти е най-малко до писане, защото не можеш да си събереш мислите от ужас и после ти казват:"ако намерите нещо елате..." Но изказването, което направо ме потресе беше:"ами хванете ваши съседи и се редувайте да патрулирате пред блока..." :?: Леле що за държава, що за беззаконие. Но мисл, че няма смисъл да коментирам това, то е ясно. Та ще ми е интересно да споделя "горчивия" си опит с потърпевши като мен. Ако не друго, то поне да се пооплачем един на друг :cry:
gnevnata

Re: Грабежите на апаратаменти в Младост

Мнениеот LZ » 08 Апр 2009, 22:51

Преживял съм 3 обира, без никаква реакция от страна на "службите". Дай им на тях да подслушват Интернет :twisted:
За съжаление май никави стандартни ключалки не спират изпечените крадци. До скоро смятаните касови брави се отключват без да се разбиват за около 30 сек. до минута :shock: Единственото спасение е май някакви самоделни заключващи механизми и системи, които не са им известни, защото всичко, което се предлага на пазара, вече е проучено от тях. Но за съжаление не всеки може да си направи такава система. Не знам до колко спасява нещата СОТ. Ако някой има опит, да сподели.
Малко успокоение за хората, които нямат кой знае какво ценно в дома си, е че те не са интересни за по-изпечените крадци, ама в тая криза знае ли човек :roll: В нас и да влязат за пореден път, няма какво толкова ценно да вземат, но преживяването си е неприятно.
А за това, което са говорили полицаите - без коментар! Толкова им е акъла на тях и толкова си могат.
.___\_______________________________________
\___/ Людмил Захариев
Аватар
LZ

Мнениеот gnevnata » 09 Апр 2009, 16:13

Няма ключалка, която да не могат да отключат, обясниха ми, че имало някаква джаджа, която струвала около 1000 лв. и кято дори ключарите не си купували, защото им било скъпо, а е ясно, че крадците си избиват тези пари стократно. Та тази "машинка" отваряла една ключалка за не повече от няколко секунди- става въпрос за касова. То не че при мен имаше какво да вземат, ама и малкото, което ми беше останало го взеха :evil: Колкото до СОТ-а полицаите ми каза, че нямало смисъл да си давам парите на вятъра и, че това още повече ги блазнело, ми то аз съм чувала за случаи, в който ти крадат направо и устроиството за СОТ-а- смятай! То освен май да чакаме да ни дойде реда друго не виждам. Има и друго-един познат го обраха преди няколко дни и се оказва, че сварва врата на апартемнта си заклщчена! Не стига, че са си отключили, ами са си и заключили даже! ОХХ нямам думи.
gnevnata

Мнениеот eleonora_d » 13 Апр 2009, 15:00

И мен три пъти са ме обирали!В Младост 3 съм.Естествено не ги хванаха...Нищо особено ценно нямам,но все пак ме вкараха в разходи.Поне това стана повод в нашия вход да си сменим входната врата/сега е с много як самозатварящ се механизъм/ и да изкараме пощенските кутии навън.Защото минават патрулки,но като видят,че самите живущи не си затварят входа,въобще повече не обръщат внимание.Надяваме се с това,поне случайните наркоманчета да не ни нападат...
eleonora_d

Мнениеот gnevnata » 14 Апр 2009, 15:04

Лошото е, че не са случайни наркоманчета, те разбиват врати, а тези освен, че ги отключват, ами и ги заключват :shock: колкото до вратите на входа повечето съседи не смеят да се бръкнат в джоба за 5 лв., за да си сложиме една нормална врата, "щели да я разбият". било безсмислено. Те не знам какво чакат, да "отарашат" целия вход та да се сетят най-накрая! То ние сами не си пазиме собствено, та някой друг ли да ни го пази! :?
gnevnata

Мнениеот LZ » 14 Апр 2009, 15:53

Хубава и здрава врата на входа с изнесени навън пощенски кутии и осветление наистина помага. Най-малкото за крадците ще е по-лесно да отидат в друг, може би съседен вход където няма такава врата. Хубаво е да има и някакво елементарно видео наблюдение със запис. Това не са кой знае какви инвестиции, но дават едно допълнително спокойствие.
Очевидно на органите чиято задача е да охраняват не може да се разчита и за това трябва хората сами да взимат мерки.
.___\_______________________________________
\___/ Людмил Захариев
Аватар
LZ

Мнениеот gnevnata » 17 Апр 2009, 16:11

Ами да, така си е, това с кутиите, т.е. този тип входни врати, ако не друго то поне ще ги забавя...То сами,ако не се опазиме няма кой друг, на никой да не разчиташ, все едно живеем във виетнамски общежития :cry: Вече при нас и пред блока, колите започнаха да ги крадат. Преди 2 дни на съседа му откраднаха и четирите гуми на колата през нощта и бяха подпряли колата на камъни :shock: Мизерияяяя. Поне ще си остана с надеждата, че има възмездие...някога... :|
gnevnata

Мнениеот alex » 23 Окт 2010, 22:29

В-к Телеграф от 22.Окт.2010 - на последната страница пишат, че са хванали двама Георги Петков на 32г. и Дончо Иванов на 33г. по схема за кражба на поне 12 апартамента. Обикновено на ниски етажи с PVC дограма огъвали с отвертка и щанга вратата и задигали лаптопи, пари, телевизори и бижута, които пласирали в заложни къщи в Благоевград.

Така, че някой ако е преживял този ужас и разпознача "почерка" на тези двамата - да се обади в 7-мо РПУ.
alex

Назад към Проблеми